Blog

Spotkanie z Policjantem

Dzisiaj w naszym przedszkolu odbyło się niecodzienne spotkanie z Policjantem Panem Radosławem Bressa – Tatą Antosia. Pan Radosław opowiedział małym słuchaczom o swojej pracy, o tym co robią policjanci, kiedy i jak wezwać ich na pomoc. Przedstawił dzieciom także podstawowe zasady bezpieczeństwa: jak prawidłowo zachowywać się na drodze, w domu i podczas zabaw oraz jak zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba. Pan Policjant przypomniał również o korzyści noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe. Największe zainteresowanie wśród maluchów wzbudziło opowiadanie o codziennej pracy Policji oraz demonstracja sprzętu policyjnego. Dla maluchów rozmowa z policjantem i zadawanie pytań była dużą atrakcją. Dzięki takim spotkaniom na pewno żaden z maluchów nie będzie obawiał się spotkania z funkcjonariuszem. Policjant będzie kojarzył się przedszkolakom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc. Po takich spotkaniach przedszkolaki są bardziej świadome własnego bezpieczeństwa i bywa, że to właśnie one wskazują dorosłym jak należy przechodzić przez jezdnię. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Takie spotkania są zawsze doskonałą okazją by dzieci poznały zawód i pracę policjanta i dowiedziały się o tym jak ważna jest policyjna służba i bezpieczeństwo.
Serdecznie dziękujemy Panu Radosławowi za spotkanie i przybliżenie tak odpowiedzialnego zawodu, jakim jest zawód policjanta☺️??‍♂️