Blog

Spotkanie w Bibliotece

„W bibliotece znajdziesz wszystko, czego chcesz, starą prawdę, mądrą bajkę, piękny wiersz”
W piątek, najmłodsze przedszkolaki udały się do Gminnej Biblioteki Publicznej w Buczu. Dla większości dzieci była to pierwsza wizyta w tym nowym miejscu, pełnym książek. Na początku spotkania, Pani bibliotekarka przedstawiła dzieciom bardzo ciekawe pozycje książek dla najmłodszych, a także omówiła zasady wypożyczania książek. Dzieci dowiedziały się również, jak należy dbać o książki. Następnie, przedszkolaki z zainteresowaniem wysłuchały bajki czytanej przez Panią Jolę, której bohaterem był mały Leoś oraz rozwiązywały prezentowane zagadki z bohaterami bajek. Czas spędzony w bibliotece upłynął nam niezwykle szybko – dzieci zgodnie przyznały, że chętnie wrócą tu ponownie z rodzicami, do czego serdecznie zachęcamy.
Pięknie dziękujemy Pani Joli za zaproszenie, miłe spotkanie wśród książek oraz przygotowane upominki dla dzieci.
Do zobaczenie wkrótce.