Blog

Próbny alarm przeciwpożarowy

Dzisiaj w naszym przedszkolu odbył się próbny alarm przeciwpożarowy połączony z ewakuacją. Alarm przebiegał pod nadzorem strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Buczu. Obecni byli także strażacy z Powiatowej Komendy Straży tj. z Wolsztyna. Celem akcji było przede wszystkim sprawdzenie stopnia opanowania umiejętności zachowania się w sytuacji zagrożenia pożarem, zarówno przez dzieci, jak i przez pracowników przedszkola. Przedszkolaki bardzo sprawnie ustawiły się na zbiórkę, a następnie parami, udały się drogą ewakuacyjną poza budynek przedszkola tj.na wyznaczone (oznakowane) miejsce zbiórki. Po próbnym alarmie, strażacy urządzili nam pogadankę z wykorzystaniem sprzętu, rekwizytów i demonstracją stroju strażackiego i niektórych czynności. To była bardzo wartościowa i pełna wrażeń lekcja. Tematyka stosowania zasad bezpieczeństwa w trosce o życie i zdrowie to jeden z największych priorytetów.

Bardzo dziękujemy Panu Waldkowi, Panu Robertowi i Panu Dariuszowi za wyjątkowe spotkanie, za poświęcony czas i za przekazane wiadomości oraz ciekawostki z pełnionej służby strażaków Życzymy Wam Panowie oraz pozostałym druhom dużo zdrowia i sił w podejmowaniu posługi niesienia pomocy innym. Bijemy Wam brawo i dziękujemy, że Jesteście?

Gratulacje za Wasz nieoceniony trud i poświęcenie składamy na ręce Pana Roberta Pawłowskiego.