Blog

Jesienna ścieżka sensoryczna

Za oknami piękna Polska złota jesień, która jest okazją do wielu rozmów, zabaw, ciekawych prac, jak również podejmowania nowych doświadczeń. Jednym z nich była jesienna ścieżka sensoryczna, którą dzieci wspólnie przygotowały z zebranych darów z parku i lasu. Ścieżka sensoryczna to połączenie dobrej zabawy oraz korzyści jakimi są: rozwijanie zmysłu dotyku, ćwiczenie dużej motoryki czy stymulacja receptorów na stopach. Wszystkie dzieci z uśmiechem na twarzy podjęły wyzwanie i raźnie kroczyły po ścieżce. Zadanie nie było łatwe, gdyż do pokonania przedszkolaki miały różne przeszkody. Dzieci zgodnie podsumowały, że najtrudniej było pokonać pojemnik z szyszkami. Pozostałe dary jesieni okazały się miłym doświadczeniem i dzieci chętnie kroczyły po niej kilka razy. Jesienna ścieżka sensoryczna była dobrym podsumowaniem omawianego tygodnia oraz inspiracją do tworzenia kolejnych podobnych zabaw.

Galeria od 2019