Blog

Dzień Poczty Polskiej i Dzień Listonosza

Któż nie widział pędzącego po ulicy Pana z wielką torbą, przewieszoną przez ramię. Warto pamiętać, że takie zawody jeszcze istnieją pomimo nowoczesnego świata. I może warto czasem napisać krótki list lub przesłać kartkę na święta. W naszym przedszkolu staramy się kultywować te obyczaje i przypominamy tradycję jaką pamiętamy z dzieciństwa.
Dlatego też, właśnie dzisiaj obchodziliśmy Dzień Poczty Polskiej i Dzień Listonosza była to idealna okazja, aby nasze maluszki poznały na czym polega praca na poczcie, kto roznosi listy oraz jak wygląda znak Poczty Polskiej? Dowiedziały się również jaką drogę pokonuje list i paczka od nadawcy do adresata oraz jak prawidłowo przykleić znaczek. Podsumowaniem tematyki było wykonanie jesiennych kartek oraz skrzynek na listy. Przygotowane kartki z pozdrowieniami trafiły do zaadresowanych kopert. Później wybraliśmy się na spacer do Punktu Pocztowego w Buczu i osobiście każdy wrzucił list do skrzynki?
Bardzo serdecznie dziękujemy Paniom z Punku Pocztowego za miłe przyjęcie i słodką niespodziankę, a wszystkim pracownikom Poczty Polskiej życzymy dużo uśmiechu i zadowolenia z dalszej pracy?