Dzień Dyni

Podczas dzisiejszego „Dnia Dyni” dzieci poznały wielką różnorodność dyń i wzbogaciły wiedzę na ich temat. Dowiedziały się, że dynia jest bardzo zdrowym warzywem i można z niej przygotować wiele dań np. pieczywo, zupę, konfiturę, ciasto, babeczki, przetwory i soki. Ponadto przedszkolaki bardzo dokładnie „badały” dynię- jej ciężar, wygląd zewnętrzny i wewnętrzny. Porównywały również kilka dyni pod względem koloru, kształtu i ciężaru. Duże zainteresowanie wzbudziły dynie ozdobne, których wygląd całkowicie różnił się od wyglądu dyń jadalnych. W tym dniu nie mogło zabraknąć dyniowych zabaw matematycznych, czyli klasyfikowania dyń wg wielkości, koloru i kształtu, szeregowanie od największej dyni do najmniejszej i przeliczania dyń i pestek. Dzieci miały okazję przekonać się jak smakuje konfitura dyniowa, którą przygotowały. Podsumowaniem dzisiejszego dnia było wykonanie przez nasze maluszki ciekawych, kolorowych i kreatywnych prac plastycznych, oczywiście w roli głównej była dynia.

Galeria od 2019