Blog

Pierwszy dzień JESIENI!

„Idzie lasem Pani Jesień, jarzębinę w koszu niesie. Daj korali nam troszeczkę, nawleczemy na niteczkę…”?? Tymi słowami, dzisiaj powitaliśmy kolejną z pór roku – JESIEŃ. Jest to bardzo kolorowa pora roku, dlatego z tej okazji dzieci przyszły do przedszkola ubrane w jesienne barwy. Przedszkolaki, aktywnie uczestniczyły w zabawach o tematyce jesiennej, poprzez które przyswoiły sobie wiadomości o rozpoczynającej się właśnie porze roku. Utrwaliły nazwy owoców i warzyw, kolory liści, dowiedziały się, że nie tylko ludzie gromadzą zapasy, ale i zwierzęta. Dzieci bardzo dobrze poradziły sobie w kompletowaniu garderoby, która sprawdzi się podczas, często kapryśnej, jesiennej aury. Ponadto, chętnie rozwiązywały zagadki i bawiły się przy muzyce. Przedszkolaki wykonały również przepiękne prace plastyczne, podczas których doskonaliły swoje umiejętności manualne i twórcze. Korzystając ze słonecznej pogody, wybraliśmy się na „malowniczy” (teren lasu i parku) spacer w poszukiwaniu pierwszych oznak jesieni. Mamy nadzieję, że tak miło powitana jesień będzie barwna, ciepła i bogata w jesienne skarby?

Galeria od 2019