Blog

Międzynarodowy Dzień Kropki

Dzisiaj, w naszym przedszkolu świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki??? Jest to święto, które ma na celu pobudzanie kreatywności, pomysłowości, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności.
Podczas zajęć, poznaliśmy genezę tego święta. Dzieci uważnie wysłuchały opowiadania, jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, talenty, czyli SUPER MOCE, które drzemią głęboko i czekają na nasze odkrycie. Tak, jak bohaterka opowiadania, szukaliśmy naszych mocnych stron, by podnieść poczucie wartości wszystkich przedszkolaków. Tego dnia, również dostrzegaliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie nie zwracał uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu. Są w kropkach biedronki, są w diamentowej koronie króla, a nawet zdobią kapelusz muchomora. Przedszkolaki wykonały również ciekawe prace plastyczne, których motywem przewodnim była kropka. Oczywiście, nie mogło zabraknąć zabaw matematycznych i przełamujących nieśmiałość, wzmacniających wiary we własne siły, które pokazywały, że nie istnieją sytuację bez wyjścia. Zadbaliśmy o to, by ten dzień stał się niezwykle zakropkowany?!!! Sprawdźcie proszę, czy nam się udało?!!!