Dzień Jabłka

Jabłka jemy, przez rok cały – czy są mrozy czy upały. Nieraz trafią do szarlotki lub z nich będzie kompot słodki. ??
Dzisiaj, w naszym przedszkolu świętowaliśmy Dzień Jabłka.? Był to jeden z naszych „nietypowych” dni w przedszkolu. Dzieci poznały wiele ciekawostek na temat jabłek – ich różne odmiany, kolory, kształty, smaki. Słuchały opowiadania, w którym głównym bohaterem było jabłko i wykonywały rozmaite zadania związane z dzisiejszym świętem. Ponadto, chętnie rozpoznawały i określały zapach oraz rodzaj- słodki czy kwaśny. Przedszkolaki dowiedziały się, że owoce te mają bardzo dużo witamin. Noe obyło się bez poznawania różnych sposobów przetwarzania jabłek – konfitury, musy, kompoty, soki, przeciery, dżemy. W każdej grupie przedszkolnej były atrakcje tj. działania kulinarne- dzieci miały możliwość samodzielnego wykonania przetworów – świeżo wyciskały sok, kroiły jabłka na kompot oraz wykonały pyszny deser czyli jabłka z polewą czekoladową. Nie zabrakło również ciekawych, kolorowych i kreatywnych prac plastycznych. To był bardzo twórczy, pyszny i zdrowy dzień. Polecamy Wam jabłka w każdej postaci! Na zdrówko!