Blog

Spotkanie Adaptacyjne – „Działamy kreatywnie”

W miniony wtorek 14.06, odbyło się w naszym przedszkolu Spotkanie Adaptacyjne pod hasłem „Działamy kreatywnie „. Był to czas, dla małych, przyszłych przedszkolaków oraz ich rodziców. Celem wspólnych zabaw, było zapewnienie nowoprzyjętym dzieciom przyjaznej atmosfery, akceptacji oraz poczucia bezpieczeństwa na terenie przedszkola. Mając pełną świadomość stresu, niepokoju i obaw każdej ze stron (dzieci i rodzice), starannie przygotowaliśmy się do poznania naszych gości. W spotkaniu uczestniczyli wszyscy pracownicy, z każdą panią dzieci rozmawiały i bawiły się. Był czas na taniec, zabawy ruchowe, kreatywne działania plastyczne pod okiem nauczycieli. Pracownicy dbali o atmosferę oraz dobrą komunikację i pozytywne relacje. Kolorowanie, rysowanie, malowanie na dużym formacie, przestrzenne konstruowanie z klocków, puzzle, układanki i wiele innych przyjemności spotkało nasze maluchy. Miło było usłyszeć wypowiedź Oli- cyt. „Wie pani, moja mama miała rację, bo w tym przedszkolu, jest po prostu fantastycznie!” Dziękujemy, Olu! To dla nas motywacja. Dzięki Wam, drogie dzieci, chce nam się jeszcze bardziej. Jesteśmy dla WAS. Zapewniamy, że każdy dzień z nami jest wyjątkowy, ciekawy, pełen wrażeń i bogatych doświadczeń. Mamy nadzieję, że zdanie Oli podzielają też pozostałe dzieci. Rodzice, początki czasem bywają trudne. Nie wszystkie ścieżki, są proste, ale wspólnie pokonamy wszystkie zakręty. Pamiętajcie, nasza dewiza to: Przedszkole w Buczu, to nasz drugi dom, nie pytaj dlaczego, po prostu do nas wstąp! Mamy nadzieję, że czuliście się u nas dobrze, że było miło i sympatycznie. Spędzamy w przedszkolu że sobą dużo czasu, wiec z nowym rokiem przedszkolnym będziemy się poznawać i współpracować. Nabierajcie sił, bo będą potrzebne. U nas się dzieje! Przeczytajcie list, który dostaliście od nas, przeanalizujcie jego treść, a na pewno będziecie spokojni i wspólnie damy radę przejść przez okres adaptacji. Dziękujemy za obecność, za wspólną zabawę i dialog w atmosferze życzliwości i otwartości. To przecież tak bardzo ważne w wychowaniu i edukacji, zwłaszcza tego najmniejszego człowieka! Miłych wakacji! Trzymajcie się cieplutko i do zobaczenia! Załoga Przedszkola w Buczu

Galeria od 2019