Blog

Dzień Bociana Białego

31 maja obchodzony jest Dzień Bociana Białego. Zatem, w dniu dzisiejszym, podczas zajęć dla dzieci dominowała tematyka związana z tymi pięknymi ptakami. Słuchanie piosenek, opowieści, wierszy, rymowanek, wyliczanek z bocianem w roli głównej sprawiło dzieciom dużo frajdy. Sporo przy tym było śmiechu i zabawy. Dodatkową przyjemnością okazał się film edukacyjny o życiu bocianów. W biblioteczce przedszkolnej znalazło się też kilka pozycji książkowych, które wzbudziły zainteresowanie maluchów. Na koniec, podsumowaniem tematyki były rozmaite prace plastyczne. Dzień Bociana Białego ma na celu popularyzację wiedzy na temat życia tych ptaków oraz zwrócenia szczególnej uwagi na potrzeby gatunku i rolę jaką pełni w polskiej kulturze i krajobrazie. Bociany białe są nieodłącznym symbolem polskiej wsi i jednym ze zwiastunów wiosny. Pozdrawiamy charakterystycznym KLE KLE!

Galeria od 2019