Blog

Spotkanie z poetką w Bibliotece w Buczu

Dzisiaj, nasze starsze przedszkolaki wzięły udział w spotkaniu z poetką – Panią Katarzyną Jęsiek. Na spotkanie zaprosiła dzieci do Biblioteki w Buczu, Pani Jola Skorupińska która regularnie z nami współpracuje. Starszacy mieli wyjątkową okazję wysłuchać oryginalnych i zabawnych wierszy Pani Kasi, opublikowanych w książce pt. „MÓJ PRZYJACIEL LAS”. Poetka, bardzo ciekawie opowiadała o swojej twórczości, o tym jak powstają wiersze i jak wielką radość sprawia jej pisanie. Podczas spotkania, dzieci bawiły się świetnie, rozwiązując zagadki oraz wymieniając charakterystyczne cechy dotyczące wyglądu zwierząt leśnych, czy też egzotycznych. Każdy przedszkolak na pamiątkę spotkania otrzymał zakładkę do książki.
Pani Joli, jak zawsze, serdecznie dziękujemy za zaproszenie, Dla Pani Kasi mamy słowa podziękowania za poświęcony nam czas. Dzięki temu przedsięwzięciu poznaliśmy charakter pracy poety oraz rolę poezji oraz innej twórczości w życiu człowieka. To także okazja do obcowania se sztuką, która rozbudza zmysły i dziecięcą ciekawość Z pewnością, bardzo często będziemy wracać do wierszy autorstwa Pani Katarzyny. Z niecierpliwością czekamy na kolejne utwory. Życzymy uśmiechu, słońca i głowy pełnej pomysłów!