Blog

Światowy Dzień Zdrowia

Światowy Dzień Zdrowia- 7 kwietnia ?
Dzisiaj, podczas zajęć, rozmawialiśmy o tym, jak ważne jest nasze zdrowie, jak powinniśmy o nie dbać. Razem z przedszkolakami podjęliśmy dyskusję o wpływie wielu czynników na nasz organizm, na samopoczucie, na funkcjonowanie- czyli, po prostu, na nasze zdrowie. Zwróciliśmy uwagę na człowieka tj.na nas samych, którzy mamy ogromny wpływ na zdrowie, bo przede wszystkim, należy podkreślić znaczenie dbałości o środowisko. Istotną rolę bowiem, odgrywa czyste powietrze, które potrzebne jest do życia, tym bardziej, do zdrowego życia. Dzieci poznały piramidę właściwego żywienia, opracowały i przygotowały plastyczne projekty-tematyczne plakaty oraz uczestniczyły w nauce poprawnego dbania o higienę jamy ustnej – mycie ząbków. Przy okazji przedszkolaki zapoznały sie z pracą i rolą dietetyka. Na podstawie prezentacji, planszy, ilustracji przybliżony został maluszkom schemat przestrzegania diety oraz jej rodzaje. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że bardzo ważną rolę w życiu dzieci i dorosłych odgrywa ruch – gimnastyka, uprawianie sportu, ćwiczenia. Podkreślaliśmy też istotę przebywania na świeżym powietrzu, zatem, zaraz po zajęciach, wybraliśmy się na długi, relaksujący spacer. Nasze maluchy lubią jak dużo dzieje się w przedszkolu – dziś również tak było. Wystarczy spojrzeć na fotorelację!