Blog

MALUSZKI W BIBLIOTECE W BUCZU

Kochamy bajeczki- małe i duże książeczki! Dziś przed południem, w ramach współpracy z Panią Jolą Skorupińską i Biblioteką w Buczu, nasze maluszki wybrały się właśnie w to miejsce. W progu biblioteki przywitała ich bardzo serdecznie Pani Jola. Dodać należy, że jest Ona bibliotekarką z bardzo dużym doświadczeniem, a działania dla dzieci, w tym też dla przedszkolaków sprawiają Jej ogromną przyjemność. I tym razem była świetnie przygotowana do spotkania z najmłodszymi dziećmi z Przedszkola w Buczu. Ciekawskie maluszki mogły zajrzeć w każdy kącik, dotknąć wiele książek, obejrzeć niektóre bardzo dokładnie. Ponadto, dowiedziały się sporo na temat pracy bibliotekarza. Z dużym zainteresowaniem spoglądały na ogromny zbiór książek, a przy tym nawet pytały: „o czym one są, dlaczego jedne grube,a inne chude? „. Był również czas na słuchanie bajeczki o Kamyczku, który wybrał się pewnego razu do biblioteki. Następnie, przystąpiły do rozwiązywania przeróżnych zagadek o tematyce bajkowej, a na koniec grzecznie i z należytym szacunkiem obejrzały, przygotowane przez Panią Jolę, książki o tematyce dziecięcej. Wyjątkowy czas w bibliotece, bardzo szybko minął, Dzieci ochoczo zdeklarowały, że będą częściej tu zaglądać z Rodzicami, bo wiele jeszcze jest do „pooglądania i poczytania,, a wiemy, że książeczki w wychowaniu i edukacji małego człowieka, to niemalże podstawa. Cieszymy się, że możemy rozbudzić u przedszkolaków zainteresowania czytelnicze! Pani Jolu – DZIĘKUJEMY!!!