Blog

DLA DOBRA NASZEJ PLANETY!

„Mamy tylko jedną Ziemię, a jej przyszłość zależy od każdego, na pozór niewielkiego ludzkiego działania, zależy od każdego z nas”
???
Z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi, dzisiaj w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia, które miały na celu zrozumienie przez dzieci znaczenia ochrony przyrody. Przedszkolaki dowiedziały się o niebezpieczeństwach zagrażających środowisku przyrodniczemu ze strony człowieka. Prowadzone działania, pokazały przedszkolakom różne sposoby ochrony najbliższego środowiska oraz zachęcały do troski o Ziemię. Dzieci już wiedzą, że dla dobra naszej planety należy: sadzić drzewa i pielęgnować rośliny, dbać o przyrodę, oszczędzać wodę i prąd, segregować śmieci i ograniczać zużycie plastiku. Bardzo ważne jest wyrabianie poczucia odpowiedzialności i przynależności do naszej planety. Nawyki wdrożone już w przedszkolu, zapewne zaoowocują w przyszłości
Pamiętajmy, aby nawyków ekologicznych w naszym życiu było jak najwięcej: bo robiąc tak niewiele – możemy zmienić tak wiele❗
Niech zapanuje ekokultura!!!