Zabawy teatralne

Zabawy w teatr wywierają duży wpływ na postawy moralne dzieci, kształtują osobowość, rozładowują nagromadzone emocję oraz wyostrzają wszystkie zmysły dziecka. W minionym tygodniu wprowadzaliśmy nasze przedszkolaki w świat sztuki poprzez zabawy teatralne, co przyniosło im wiele radości i przyjemności, ale i korzyści. Wiemy bowiem, iż Teatr rozwija wyobraźnię, doskonali mowę, , która staje się wyrazista i melodyjna, sprzyja umuzykalnieniu, rozwija płynność ruchów oraz zwiększa poczucie własnej wartości. Teatr jest również okazją do wspaniałej zabawy, dając wiele satysfakcji. Mamy świadomość, że edukacja teatralna umożliwia wykorzystanie naturalnej skłonności dziecka do naśladowania, a także aktywności emocjonalnej i ruchowej. Sprzyja również rozładowaniu napięcia i energii, przynosi zadowolenie i daje satysfakcję. Gra aktorska stymuluje „młodego aktora” do większego wysiłku, odwagi, ale i staje się motywacją do nowych wyzwań. Co ważne – zabawa w teatr daje poczucie wartości, godności i nadaje sens twórczej aktywności zarówno dziecka, jak i nauczyciela. Mamy nadzieję, że tematyka teatralna dla wielu maluszków stała się inspiracją, pozwoliła oswoić się ze sceną, wzbogaciła doświadczenia i tym samym, pozwoliła przedszkolakom odnaleźć się w nowej roli.

Galeria od 2019