Blog

Spotkanie w Bibliotece

„ W bibliotece znajdziesz wszystko, czego chcesz,
Starą prawdę, mądrą bajkę, piękny wiersz …”
Wiek przedszkolny, jest doskonałym okresem na rozbudzanie wśród najmłodszych zainteresowań czytelniczych. W związku z tym, chętnie skorzystaliśmy z zaproszenia Pani Jolanty Skorupińskiej i odwiedziliśmy Bibliotekę w Buczu. Dla niektórych dzieci była to wyjątkowa przygoda- pierwszy raz w nowym, tak magicznym miejscu pełnym książek. Podczas wizyty w bibliotece, dzieci miały możliwość chodzenia między regałami – najbardziej zainteresowały je regały z kolorowymi książeczkami dla najmłodszych. Pani Jola, opowiedziała co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki, przedstawiła zasady wypożyczania. Dzieci dowiedziały się, jak należy dbać o książki. Z zainteresowaniem słuchały opowiadania pt. „Motylek Teofilek”, czytanego przez Panią Jolę. Podczas zajęć w Bibliotece, przedszkolaki stworzyły piękne prace w postaci biedronek i motylków, świetnie poradziły sobie z Quizem o Wiośnie, chętnie oglądały ilustrowane książki z działu dziecięcego. Było miło, sympatycznie, serdecznie. Atmosfera panowała wyjątkowa.
Pani Jolu – DZIĘKUJEMY! To były profesjonalnie przygotowane zajęcia -warsztaty. Praca bibliotekarza jest naprawdę ciekawa.