Blog

Matematyczne kodowanie na dywanie!

Matematyczne kombinowanie, czyli, kodowanie na dywanie.
Zabawy rozwijające umiejętność kodowania bardzo maluszkom przypadły do gustu. Zadaniem dzieci było zamienić patyczki danego koloru na fiszki- kolorowe karteczki. Każde z dzieci wybierało karteczki w dowolnym kolorze, następnie zabierało patyczek, a w jego miejsce na macie układało fiszki, dzięki czemu kratka na macie była po prostu kolorowa. Po zamianie wszystkich patyczków na karteczki, powstał ukryty obrazek. Poprzez rozwijanie kompetencji matematycznych dzieci wzbogacają doświadczenia, pobudzają wyobraźnię i logiczne myślenie, kształtują kreatywne postawy, poznają pojęcia matematyczne (np. liczenie, figury, kolory )oraz ćwiczą koordynację wzrokową. Zadanie nie należało do najprostszych, bo kratki na macie mogły się przecież pomylić, ale na szczęście maluszki w skupieniu i z dużą koncentracją uwagi, jak również zainteresowaniem, wykonywały zadania. Okazuje się, że matematyczne zabawy potrafią dać satysfakcję i sprawiać przyjemność. Zdolne te nasze MALUSZKI!!! BRAWO!