Blog

Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka

18 stycznia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka. Święto ustanowiono na pamiątkę urodzin Alana Alexandra Milne’a, który był twórcą tej bajkowej postaci.
Nasze przedszkolaki również spędziły ten dzień z wszelkiego rodzaju zabawami, zagadkami i układankami związanymi z Kubusiem Puchatkiem i jego przyjaciółmi.
Na początek rozwiązywaliśmy kilka zagadek, omówiliśmy sobie dokładnie misia, jego wygląd oraz to, jakie emocje towarzyszą nam, gdy słyszmy o Puchatku i gdy go widzimy. Kilka zadań ruchowych było wstępem do słodkiej niespodzianki. Nie zabrakło również przysmaku Kubusia Puchatka czyli miodu. Wafle ze świeżym miodem bardzo dzieciom smakowały. Na koniec każde dziecko nadało barwy smutnej czarnobiałej postaci i pokolorowaliśmy Kubusia Puchatka. Możemy śmiało powiedzieć, że ten dzień zaliczamy do udanych i na stałe wpisujemy w kalendarz naszych nietypowych dni.