Blog

Wycieczka do Fabryki bombek w Lesznie

Podczas dzisiejszej wycieczki, starszacy odwiedzili Fabrykę Bombek w Lesznie. Przedszkolaki mogły poznać długi proces produkcji ozdób choinkowych i obserwować czynności – czyli, jak powstają bombki. Podziwiając ogrom pracy włożony w tworzenie cudownych bombek, w pierwszym etapie dzieci zostały zapoznane z procesem dmuchania bombek, a następnie z etapem „srebrzenia” , gdzie bombka uzyskiwała podkład potrzebny do dalszych etapów. Następnie udaliśmy się do najciekawszej sali – „dekoratorni”. To miejsce, gdzie powstają prawdziwe dzieła. Wszystkie bombki malowane są w tradycyjny sposób, zachowując ręczny charakter wytwarzania. Praca ta, wymaga niezwykłej precyzji, trudu i poświęcenia. Na pamiątkę pobytu, każde dziecko otrzymało bombkę własnoręcznie ozdobioną podczas warsztatów oraz bombkę z imieniem. Wizyta w fabryce, niewątpliwie wprowadziła nas w świąteczny nastrój. Tegoroczne święta będą na pewno wspaniałe, bowiem dzieci wzbogacą choinki własnoręcznie zdobionymi bombkami. To była naprawdę udana wycieczka!

Galeria od 2019