Blog

Pieczenia pierników nadszedł czas – warsztaty kulinarne

Grudniowy czas jest wyjątkowy. Dużo się dzieje – sprzątamy, robimy zakupy – a to wszystko po to, by solidnie przygotować się do Świąt Bożego Narodzenia. Dorośli mają swoje zajęcia, a my w przedszkolu na nudę tez nie narzekamy. Tyle się u nas dzieje, że aż miło. Zgodnie z tradycją , przystąpiliśmy też do akcji pieczenia pierników. Zapach piernikowy wypełnił całe nasze przedszkole. Najchętniej nasze maluszki ozdabiały pierniki wykorzystując do tego lukier, kolorowe posypki oraz cukrowe pisaki. Przedszkolaki, małe i duże, bardzo dobrze odnalazły się w roli cukierników. Na wszystkich  piernikach powstały piękne wzory – dekoracje. Własnoręcznie ozdobione ciastka trzeba było oczywiście skosztować. Smakowało wyśmienicie! A nasze brudne i uśmiechnięte buzie były dowodem, że piernikowe szaleństwo się opłaca, nawet jeśli jest przy tym troszkę bałaganu i zamieszania. Podczas takich zajęć możemy działać praktycznie, uczymy się, doświadczamy, zdobywamy nową wiedzę i umiejętności.  Maluszki lubią takie przyjemne zadania. Ponadto, poprzez warsztaty kulinarne coraz bardziej czujemy magię zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Piernikowo, pysznie, apetycznie! Polecamy wszystkim!

Galeria od 2019