Blog

O ptaki dbamy – karmniki zakładamy…

Coraz zimniej na dworze, deszcz, śnieg, plucha. Temperatury spadają w dół. Dbamy i ciepłe ubieranie się, aby zdrowym być. Często rozmawiamy o odpowiedniej garderobie, odżywianiu się, piciu ciepłych napojów. Poza nami, są jeszcze inni. Podczas pobytu w przedszkolu regularnie obserwujemy  zamontowane za oknem karmniki. Przyglądamy się z uwagą, jak licznie ptaki korzystają ze swojej stołówki. Zanim zima na dobre zagości za naszymi oknami i w kalendarzu, my już pomyśleliśmy o tym, by sprawdzić stan karmników. Maluszki wiedzą, że trudno w zimie zdobyć pokarm, zatem, trzeba wspierać skrzydlatych przyjaciół. Nasypaliśmy ziarenek do karmników i wywiesiliśmy kule tłuszczowe z ziarenkami dla sikorek. Teraz oglądamy ptaki za oknem – rozpoznajemy je i nazywamy. Są wśród nich różne, a najczęściej wróbelki i sikorki, które ze smakiem wszystko zjadają. Całą zimę będziemy się troszczyć o ptaki, żeby spokojnie doczekały ciepłej wiosny.  

Galeria od 2019