Blog

Dzień Pluszowego Misia

Również w tym roku świętowaliśmy razem z ulubionymi pluszakami. Dzień Pluszowego Misia już na stałe zagościł w naszym rocznym kalendarzu uroczystości. W tym radosnym dniu dzieci przyniosły swoje ulubione pluszaki. Na początek każde dziecko opowiedziało o swojej zabawce, następnie spróbowaliśmy pysznego słodkiego kremu czekoladowego z bananami. Taka przekąska bardzo się dzieciom spodobała.
Po wielu wspaniałych zabawach rozwijaliśmy nasze zdolnosci plastyczne. Powstały piękne misiowe obrazki. Nie mogło zabraknąć znanych misiowych bohaterów bajkowych, Miś Uszatek, Kubuś Puchatek czy Miś Colargol wzbudziły u dzieci ogromne zaiteresowanie. Dzieci z ciekawością obejrzały bajki, które oglądali ich rodzice. Ponadczasowość pluszowych misiów sprawiła, że bajki są chętnie oglądane przez kolejne pokolenia dzieci. Sam pluszak jest ponadto symbolem dobra, miłości, ciepła, łagodności i opiekuńczości, czyli tego, czego jako ludzie bardzo pragniemy. Nic dziwnego, że pluszowe misie z dzieciństwa często towarzyszą nam również w dorosłości i są chętnie wybierane jako maskotki uświetniające różne miejsca czy wydarzenia.