Blog

Doradztwo zawodowe – praca naszych Rodziców…

W przedszkolu rozmawiamy o zawodach. Podejmujemy tematykę w zakresie doradztwa zawodowego. Często do współpracy zapraszamy Rodziców naszych przedszkolaków, osoby ze środowiska. Tym razem, w naszym przedszkolu gościliśmy Panią Sylwię Łęczyńską – mamę Nadii, która przedstawiła nam swój wyjątkowy, a zarazem rzadko spotykany zawód projektant wzornictwa. Pani Sylwia uświadomiła nam, że wzornictwo jest nieodłączną częścią naszego życia. Wszystkie przedmioty, które widzimy i używamy są wytworem wzornictwa. Mama Nadii zaprezentowała nam wytwory swojej pracy w postaci przepięknej biżuterii, którą wykonała z naturalnych materiałów znalezionych podczas spacerów. Unikalne wzornictwo, bogactwo form, niepowtarzalne połączenia kolorów, a także kruszców, które w swej pracy wykorzystuje Pani Sylwia, wywołało ogromne zaciekawienie wśród przedszkolaków. Podziwiać również mogliśmy bombki, wykonane przez Panią Sylwię, w których znajdowały się świąteczne kompozycje. Dzięki mamie Nadii, dzieci miały okazje poznać nową technikę artystyczną nazywaną makramą – czyli sztukę plecenia różnego rodzaju sznurków. Dzieci zapoznały się z rzeczami które są niezbędne do stworzenia własnej ozdoby i etapami jej wykonywania. Później przy drobnej pomocy prowadzącej oraz pań tworzyły swoje własne makramowe aniołki. Praca nie należała do łatwych, ale nasze przedszkolaki z ogromnym zaangażowaniem i skupieniem, świetnie sobie poradziły. Każdy mógł stworzyć aniołka według własnych upodobań. Gotowe wytwory sprawiły dzieciom wielką radość!
Bardzo serdecznie dziękujemy Pani Sylwii za miłe spotkanie i życzymy wszystkiego dobrego oraz dalszych sukcesów!