Blog

Kolorowe listy czyli Na Poczcie…

Dzisiaj obchodziliśmy Dzień Poczty Polskiej. Podczas zajęć dzieci zapoznały się  z tematyką – na czym polega praca na poczcie, czym zajmuje się ta instytucja, kim jest listonosz i jaka jest jego rola … Można powiedzieć,  że temat zaciekawił przedszkolaki bardzo – zadawały wiele pytań, chętnie opowiadały o ilustracjach, aktywnie uczestniczyły w zabawach, chętnie podjęły działania plastyczne… Poczta jest bliska dzieciom, bo , jak same mówiły, chodzą tam czasem z rodzicami i dodały, że pan listonosz odwiedza niekiedy ich w domku… Zatem, maluszki wiedzą, że poczta to instytucja użyteczności publicznej.  Mają świadomość, że wysyłanie listów, paczek, pocztówek to właśnie zadania pocztowców. Na koniec zajęć dowiedziały się, że wysyłanie ma odpowiednie etapy – poznały je za pomocą historyjki obrazkowej. Podsumowaniem tematyki było wykonanie listów wg własnego pomysłu. Te następnie trafiły do zaadresowanych kopert. Później wybraliśmy się z nimi na spacer do punktu pocztowego w Buczu i osobiście każdy  wrzucił list do skrzynki. Ciekawe, do kogo trafią… hm… ale będzie niespodzianka!
Drodzy Rodzice, mamy propozycję  – wypatrujcie pana listonosza.?
Ps. Nie mogło dziś zabraknąć filmu o najbardziej znanym listonoszu o imieniu PAT. Dzieci oglądały film z zaciekawieniem wspominając przy tym treści przekazane podczas całego dnia.