Blog

Dzień Głośnego Czytania…

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania był obchodzony 29 września. Z tej okazji, dzisiaj w sali przedszkolnej zorganizowana została akcja Głośnego Czytania dla przedszkolaków. Celem akcji, było promowanie głośnego czytania dzieciom i kształtowanie wśród przedszkolaków postawy czytelniczej oraz nabywanie przyjemności z czytania i słuchania, a także poczucia przynależności do społeczności czytelniczej. W ramach tej akcji przedszkolaki odwiedziła Pani Jolanta Skorupińska z Biblioteki w Buczu, która przeczytała nam książkę pt. „Wielka Przygoda Jeżyka” i jak zwykle, przygotowała wiele ciekawych niespodzianek. Miłym przerywnikiem głośnego czytania, były rozmowy na temat treści opowiadania, w których dzieci uczestniczyły z dużym entuzjazmem. Wszystkie przedszkolaki w skupieniu i zaciekawieniu słuchały bajkowej opowieści oraz z wielką ochotą oglądały kolorowe ilustracje. Podczas spotkania, dzieci miały okazję stworzyć głównego bohatera „Jeżyka”, którego wykonały z wielkim zaangażowaniem. Na zakończenie, Pani Jola przygotowała kilkanaście pozycji książkowych, które dzieci z zainteresowaniem obejrzały?
Okazji do czytania dzieciom jest wiele i powinniśmy robić to jak najczęściej, zarówno w domu, jak i w przedszkolu. Czytanie na głos stymuluje rozwój dzieci, wzbogaca ich słownictwo oraz rozwija wyobraźnię. Warto i trzeba czytać dzieciom! Tej zasady się trzymamy i codziennie głośno czytamy!
Bardzo się cieszymy, że możemy korzystać z ciekawych spotkań z Panią Jolą z Biblioteki w Buczu i serdecznie dziękujemy za wizytę – pełną magii zaklętej w literaturze dziecięcej oraz życzymy wiele radości i sukcesów w pracy zawodowej ??