Blog

Doskonalimy zmysły czyli o darach jesieni…

Jesień, to przecież czas zbiorów w sadzie i w ogrodzie,?? dlatego w tym tygodniu, Przedszkolaki poznały znaczenie owoców dla zdrowia. Dodatkowo, wzbogaciły swój kącik jesienny o nowe dary jesieni w postaci owoców. Tematyką zajęć, było również rozpoznawanie i nazywanie owoców przyniesionych z sadu. Atrakcję stanowiło wykorzystanie zmysłów podczas zabaw – dotyk, smak, węch- to wszystko po to, by rozpoznać owoce. Takie doświadczenia i praktyczne działania na długo zostaną w pamięci maluchów. Wiedzą przede wszystkim, że owoce są bardzo ważne w naszej diecie ze względu na witaminy. Oprócz owoców krajowych, Przedszkolaki rozpoznawały i nazywały także owoce egzotyczne. Nie miały z tym problemu, bo spożywają je regularnie. Nie zabrakło też zabaw matematycznych i ruchowych z wykorzystaniem owoców oraz działań plastycznych zainspirowanych wybranymi owocami. Efektem finałowym było przygotowanie sałatki owocowej i wreszcie poczęstunek-smakowitości dla każdego, czyli uczta przy wspólnym stole?. Na zdrówko!

Galeria od 2019