Blog

Warsztaty kulinarne w PIZZERII MAFIA W LESZNIE (GRONOWIE)

Czy wiecie, że dzieci z grupy IV miały dzień pełen wrażeń i emocji? Przedszkolaki pojechały do Leszna, na warsztaty robienia pizzy do Pizzerii Mafia. Tym samym, starszaki miały możliwość zapoznać się z pracą w tej branży, a nawet zobaczyć, jak wygląda gastronomia „od środka”. Samodzielne komponowanie swojej pizzy, i to takiej, jaką lubimy najbardziej, sprawiło ogromną przyjemność! Co niezwykłe, dzieci, których rodzice twierdzili, że nie lubią pizzy- nagle, jak za dotknięciem magicznej różdżki, własnoręcznie wykonaną pizzę zajadały z wielkim apetytem. Przedszkolaki znają etapy powstawania pizzy, rozpoznają składniki, potrafią wybrać te zdrowe i najbardziej smaczne. Wiedzą też, że można przygotować pizzę z samymi warzywami, owocami, także z owocami morza. Wiedzą, że praca w gastronomii, w kuchni, nie należy do łatwych. Trzeba się bardzo starać, by trafić w gust dorosłych i dzieci. Składamy ogromne podziękowania właścicielom, osobom zarządzającym oraz pracownikom pizzerii „Mafia” w Lesznie! Dziękujemy za zaproszenie, za cudowne warsztaty kulinarne, za bagaż nowych doświadczeń i możliwość poznania największych tajemnic wypiekania pizzy. Dziękujemy za serdeczne przyjęcie, wyjątkowo sympatyczną atmosferę i profesjonalizm. Teraz, tajnego przepisu na wyśmienitą pizzę będziemy strzec jak twierdzy:). Dziś to była u Was iście królewska uczta- sokiem owocowym, domowa pizza i na deserek ciasteczka. Ps. Dodatkową atrakcją, było spotkanie z panią policjantką, która zwróciła uwagę przedszkolaków na potrzebę przestrzegania zasad ruchu drogowego i bezpieczeństwa podczas poruszania się na drodze oraz zachowanie szczególnej ostrożności podczas kontaktów z nieznajomymi. Na koniec, nie zabrakło pamiątkowych dyplomów i zapakowania samodzielnie wypiekanej pizzy dla rodziców, którym i tak, trudno będzie uwierzyć w zdolności kulinarne swoich pociech! Smacznego! Raz jeszcze serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i wartościowe warsztaty. Życzymy zdrowia oraz satysfakcji z wykonywanej pracy!