Blog

W przedszkolu jest przyjemnie czyli jak przebiega adaptacja…

Bawimy się wesoło, gdy dzieci są wokoło…
W przedszkolu miło płynie czas, panuje ciepła i życzliwa atmosfera. Każdy dzień wnosi coś nowego – staramy się zaskakiwać nasze maluszki ciekawymi pomysłami i propozycjami zabaw i zajęć. Drobnymi krokami wprowadzamy je w środowisko przedszkolne, zachęcając do współdziałania, do wzajemnej integracji, do podejmowania różnorodnych działań. Aktywizujemy nasze nowe przedszkolaki, wdrażamy do czynności samoobsługowych, dbamy o zaspokojenie ich potrzeb – wszystko to w oparciu o zasady bezpieczeństwa. Już od początku przyzwyczajamy je do przestrzegania zasad i norm, praw i obowiązków przedszkolaka. Minęło zaledwie kilka dni, a my odważnie możemy powiedzieć, że maluszki świetnie odnalazły się w grupie przedszkolnej, co jest dla nas ogromną satysfakcją. Cieszymy się, że MAMY SIEBIE!
Pierwszy etap adaptacji mamy za sobą. Oby tak dalej…