Blog

Spotkanie w lesie…

Podgrzybek tu, muchomor tam, w lesie grzyby znajdziemy wam…

Przy okazji sprzątania świata,  w lesie niedaleko naszego przedszkola, dzieci znalazły leśne skarby. Były to wyjątkowe okazy grzybów, o których sporo mówi się w przedszkolu podczas zajęć. Maluszki muszą wiedzieć, że grzyby rosnące w lesie trzeba umieć rozpoznawać, bo wśród nich są jadalne i trujące. Piękne podgrzybki oraz muchomory zauważyły dzieci bardzo szybko i natychmiast zaczęły się im przyglądać. Praktyka jest bardzo ważna, zatem podczas wycieczki wiele można było się dowiedzieć. Cieszy nas, że nasze przedszkolaki wzbogacają swoje doświadczenia, przyswajają nowe wiadomości poprzez obcowanie z naturą.
Dziś już wiedzą przedszkolne dzieciaki, że ten grzyb jest taki, a ten taki! Wiedzą też doskonale, że jadalne owszem, ale trujących nie zrywamy wcale!
Była to bardzo pouczająca lekcja.