Blog

Idzie, idzie do nas JESIEŃ…

Do Przedszkola w Buczu Jesień zawitała i w każdej sali liście rozsypała… Pora jesieni nastała i tym samym, nasze przedszkolaki poznają cechy, które są charakterystyczne dla tej barwnej pory roku. Podczas zajęć rozmawiamy o zmianach zachodzących w przyrodzie, o pogodzie oraz odpowiednim dobieraniu odzieży. Kolorowe liście, które są atutem jesieni przyporządkowujemy do odpowiednich drzew. Starszaki radzą sobie świetnie z ich nazywaniem. Maluszki natomiast, rozpoznają kolory i porównują wielkości liści. Aby utrwalić wiadomości, dzieci przyszły do przedszkola ubrane w kolorach jesieni. Muzyka, taniec wirujących na wietrze liści, czy podejmowanie działań plastycznych przyniosły dzieciom nie tylko nowe doświadczenia, ale także wiele nowych wrażeń i cudownych emocji. Naprawdę miło nam patrzeć, jak maluszki z ogromnym zaciekawieniem angażują się w działania i podejmują nowe wyzwania! To świadczy o udanej adaptacji do środowiska przedszkolnego! BRAWO KOCHANI!

Galeria od 2019