Blog

Witaj lato ukochane!

Lato, lato, lato czeka!

Po łące biega lato !

Złap lato za rękę, zaśpiewaj piosenkę..!

Te i wiele innych piosenek o tematyce letniej, rozbrzmiewało dzisiaj w naszym przedszkolu. Można się z łatwością domyślić, że w ten sposób przywitaliśmy nową porę roku, na którą wszyscy bardzo czekali. Najbardziej wyczekiwana była chyba przez najmłodszych – któż z nas, dorosłych tego nie pamięta – plaża, morze, jezioro, las, łąka… Do tego wiele przyjemności i atrakcyjnych letnich zabaw, między innymi zabaw w wodzie ( zwłaszcza w upalne dni ). Zimna woda ochłody doda! Wyobraźcie sobie, że dodała! Ale było fajnie – niewielki basen pośrodku ogrodu przedszkolnego, do którego chętnie weszliśmy by schłodzić stopy, a potem pobiegać chwilkę po zielonej, ciepłej trawie. Nie obyło się bez leniuchowania na kocykach ( w tym czasie suszyły się nasze nóżki). Nawet w odpowiedniej chwili,  przybył do nas gość – Pani Jola z Biblioteki w Buczu – zapraszając dzieci do wysłuchania bajeczki pt. „Cichoooooo”. Było naprawdę miło i cicho – wszyscy zasłuchani odpoczywali po dawce wrażeń, delikatnie zmęczeni zabawami i przeżyciami. Wokoło zieleń drzew i tylko my… Super! To się nazywa letnia przygoda w otoczeniu przyrody! Pani Joli za czytanie przesyłamy podziękowania, a my czekamy do jutra – chyba powtórzymy nasze zabawy na świeżym powietrzu! Ps. nie zapomnijcie o ręczniku i „ciuszkach” na przebranie. 

Galeria od 2019