Blog

W Pracowni Krawieckiej „MATI MADE”

W ramach przedszkolnego doradztwa zawodowego, w dniu dzisiejszym zorganizowaliśmy kolejną wycieczkę poza przedszkole. Tym razem, udaliśmy się do Pracowni Krawieckiej „Mati Made” w Buczu, prowadzonej przez Panią Katarzynę Matiaszewską – mamę naszego przedszkolaka – Adasia.  Dzieci poznały zawód krawcowej – czym się zajmuje, jakie przybory i sprzęty wykorzystuje w swojej pracy, na czym polega szycie i jakie są etapy powstawania odzieży. Duże skupienie i zaciekawienie wywołały maszyny do szycia, zarówno nowoczesnej technologii, jaki i zabytkowe –te z duszą. Uwagę maluszków bardzo mocno przyciągały kolory – rozmaite, różnorodne, niektóre bardzo wzorzyste tkaniny.  Za pomocą zmysłów – oglądanie i dotykanie, dzieci rozróżniały, nazywały i porównywały tkaniny – grube, cienkie, miękkie, szorstkie ( można rzec, rozwijały pojęcia matematyczne). Ogromną radość, sprawił przedszkolakom pokaz szycia czapeczki od podstaw oraz przygotowanie ubranka dla lalki – począwszy od wykrojnika, do gotowego wyrobu.  Niewątpliwie, dzieciom bardzo podobało się w pracowni krawieckiej, o czym świadczy ich kulturalne zachowanie, zainteresowanie, zaciekawienie poprzez koncentrację. Wśród dziewczynek, kilka zgłosiło chęć wykonywania tego bardzo ciekawego i jakże potrzebnego zawodu –  w końcu, gdyby nie pani krawcowa, nie mielibyśmy ubrań..! Kolejne spotkanie z przedstawicielem zawodu, kolejne doświadczenia i działania. Dziękujemy, że mamy w naszym środowisku ludzi dobrej woli, dobrego serca. Pani Kasi należą się brawa za przygotowanie spotkania dla przedszkolaków, za upominki i miłą atmosferę. Wszystkim paniom krawcowym z Firmy „Mati Made”, przesyłamy podziękowania, życząc zdrowia i zadowolenia z wykonywanej pracy. Cieszymy się, że poprzez takie działania w przedszkolu przygotowujemy małe dzieci do życia dorosłego  i uczymy pracy od podstaw, podkreślając jej znaczenie i ważną rolę.  PS. Pani Kasiu, słodki poczęstunek przygotowany dla dzieci trafiony w gust naszych maluszków! Rogaliki były pyszne. Kiedyś jeszcze Was odwiedzimy! Pozdrawiamy serdecznie!

Galeria od 2019