Blog

Trochę ciekawostek o żyrafie…

21 czerwca, obchodzimy Światowy Dzień Żyrafy .

Inicjatorem święta jest Fundacja Ochrony Żyraf (Giraffe Conservation Foundation). Świętowanie Dnia Żyrafy, odbywa się w najdłuższym dniu roku. Jest to wyraźne nawiązanie do szyi tego wyjątkowo sympatycznego zwierzaka.

Nasze przedszkolaki zapoznały się, z tej okazji,  nieco bliżej z tym niezwykle ogromnym stworzeniem. Bardzo chętnie obejrzały film edukacyjny o żyrafie – poznały wygląd, miejsce w którym żyje oraz sposób odżywiania. Dzieci potrafiły rozpoznać żyrafę wśród innych zwierząt. Warto nadmienić, że nie są im obce inne znane zwierzęta egzotyczne, które bez problemu rozróżniały i nazywały – lew, antylopa, słoń, zebra, gepard, nosorożec. Tematyka ta, wzbudziła dziś wśród przedszkolaków ogromne zainteresowanie. Maluszki są ciekawe świata przyrody, świata zwierząt, a w dodatku posiadają już spory zasób wiadomości w tym temacie. Zachwyca nas ich umiłowanie do świata roślin i zwierząt.

Galeria od 2019