Blog

Relaks, edukacja i zabawa na Ranczo Szkolnym SOKOŁOWICE

Dziś, zorganizowaliśmy dla naszych przedszkolaków, wycieczkę do Sokołowic, gdzie mieści się Szkolne Ranczo. To kolejne, jakże malownicze i urokliwe miejsce na terenie Gminy Przemęt, które mogliśmy podziwiać Właściciele – Pani Kinga i Pan Jacek, bardzo szczegółowo przedstawili działania podejmowane na Ranczo, zapoznali nas z pracą instruktora jazdy konnej, ze sposobem pielęgnacji i opieki nad kucykami. Dzieci z zaciekawieniem słuchały nowinek, wzbogacając tym samym swoją wiedzę. Ponadto, maluszki miały możliwość karmić, czesać, a co najważniejsze, przytulać kucyki. Bardzo chętnie i bez lęku, brały udział w krótkich przejażdżkach na kucykach. Przy okazji, poznały także budowę konia oraz zasady, jakie należy przestrzegać podczas kontaktu ze zwierzęciem – w tym zasady odpowiedniego zachowania. Spotkanie na świeżym powietrzu, w otoczeniu przyrody, w dodatku na terenie przepięknego Przemęckiego Parku Krajobrazowego, który zadziwia wszystkich swą różnorodnością zieleni – to było to! Spokój i wytchnienie, zabawy i relaks na łonie natury przydały się wszystkim przedszkolakom, tym bardziej, że pogoda nas dziś 'rozpieszczała’. Zmęczenie wrażeniami, dało się odczuć po powrocie do przedszkola (odpoczynek na dywanie bez kapci i skarpetek). Były to pozytywne i niepowtarzalne emocje. Na koniec pobytu, nie zabrakło poczęstunku- pieczona w ognisku kiełbaska smakowała wybornie.

Bardzo serdecznie dziękujemy Gospodarzom na Szkolnym Ranczo za przyjęcie, nowe wiadomości i doświadczenia, za gościnę. Życzymy zdrowia i satysfakcji z obcowania z naturą i zwierzętami. Niech dobrze chowają się kucyki i króliczki, które dziś poznaliśmy. Na pewno przyjedziemy do WAS w odwiedziny! Piękne i urokliwe miejsce w naszej Gminie polecamy wszystkim- naprawdę warto!

Galeria od 2019