Blog

Wycieczka do wiejskiej zagrody…

Realizując treści dotyczące pracy w gospodarstwie, postanowiliśmy w ramach doradztwa zawodowego , poznać zagrodę wiejską. Oczywiście, starannie się do tego przygotowaliśmy, wprowadzając maluszki w tematykę pracy na wsi, ukazując walory polskiej wsi oraz korzyści płynące z użytecznej pracy gospodarza.

Następnie, przyszedł czas na wycieczkę. W minionym tygodniu przedszkolaki miały niepowtarzalną okazję, aby zobaczyć gospodarstwo rolne. Dzięki uprzejmości państwa Przybyłów w Buczu, dzieci zajrzały do prawdziwej stodoły, do obory i stajni. Z wielką uwagą słuchały, jak gospodarze opowiadają o hodowli zwierząt. Duże wrażenie zrobiły na nich zaprezentowane – niezbędne do pracy – narzędzia i maszyny jakie używane są w gospodarstwie. Niektóre dzieci bez lęku, bez zawahania, podchodziły pogłaskać koniki. Zainteresowanie wśród przedszkolaków wzbudził też osiołek. Przedszkolaki jednogłośnie uznały, że wycieczka była wspaniała, a pani Agnieszka i pan Błażej, to bardzo mili gospodarze.

Serdecznie dziękujemy za miłe przyjęcie i poświęcony czas. Życzymy dużo zdrowia i sił do pracy.