Blog

WARSZTATY MYDLARSKIE – robimy ekologiczne mydełka

Mydło pachnące, jak kwiatki na łące, czyli warsztaty mydlarskie!

Pachnące, kolorowe mydełka, od zawsze były dla dzieci elementem zabaw podczas kąpieli. Dzisiejsze WARSZTATY MYDLARSKIE, ukazały dzieciom, iż powszechnie znane im mydło, może nie tylko stanowić atrybut czystości, ale również stać się niepowtarzalnym, pachnącym dziełem sztuki.

Podczas warsztatów, dzieci dowiedziały się jaka jest historia powstawania mydła, z czego tworzy się mydlane kształty, w jaki sposób w mydlanych kostkach gromadzi się moc zapachów i niezwykłych barw. Głównym zadaniem, było stworzenie własnego, małego i niepowtarzalnego mydełka glicerynowego tj. ekologicznego, w wybranym przez siebie kształcie, kolorze i zapachu. Do wykonania dzieła potrzebne były różnorodne foremki, gliceryna, elementy dekoracyjne, jak brokat, ale przede wszystkim lawenda, jaśmin, mięta, zielona herbata czy imbir, cynamon. Dzieci miały możliwość, za pomocą zmysłów zdobywać nowe doświadczenia. Pani Renata i Pan Sebastian, bardzo zaangażowali się w działania z dziećmi, opowiedzieli o ekologii i znaczeniu mydła ekologicznego z wykorzystaniem znanych ziół. Warsztaty miały wyjątkowy charakter, sprawiły dzieciom mnóstwo radości, a zapach używanych olejków, długo unosił się w przedszkolu…

Mamy nadzieję, że ten pachnący i przyjemny dla zmysłów czas, na długo pozostanie w pamięci naszych maluszków. Dziękujemy za niepowtarzalne wrażenia!

Galeria od 2019