Blog

Światowy Dzień Pszczół…

20 maja obchodzony jest Światowy Dzień Pszczół.

Celem Światowego Dnia Pszczół jest podkreślenie znaczenia tych owadów dla pozyskiwania żywności oraz zwrócenie uwagi na występujące wobec nich, liczne zagrożenia we współczesnym świecie.

Nasze przedszkolaki chętnie uczestniczyły w zajęciach, podczas których dowiedziały się o wielu ciekawostkach na temat pszczół, poznały ich ważne znaczenie w życiu człowieka..

Wiedzą już, że w Polsce najbardziej znana jest pszczoła miodna. Pszczoły miodne zbierając nektar i pyłek kwiatów, który jest ich pożywieniem, jednocześnie zapylają rośliny owadopylne. Prowadzone przez nie zapylanie roślin, jest jednym z najważniejszych czynników plonotwórczych. Pszczoła miodna, oprócz przyczyniania się do znacznego zwiększenia plonów rolników, wytwarza jednocześnie cenne produkty pszczele, tj.: miód, wosk, pierzgę, propolis, mleczko i jad pszczeli. Troszkę to skomplikowane, ale nasze maluszki są ciekawe otaczającego świata, a przede wszystkim cenią i szanują przyrodę i środowisko naturalne. Dlatego, zajęcia o pszczołach wywołały wiele emocji, wzbogaciły wiedzę i doświadczenia. Wyjątkowo interesujące okazały się działania plastyczne, które przedszkolakom bardzo przypadły do gustu. Pszczółki naszych małych artystów wyglądały jak prawdziwe.

Galeria od 2019