Blog

Doradztwo zawodowe w przedszkolu czyli poznajemy zawody…

Od najmłodszych lat, w ramach treści związanych z doradztwem zawodowym, dzieci poznają różne zawody, wykonywane przez osoby dorosłe. Już w przedszkolu maluszki wiedzą, że każda praca jest ważna, potrzebna, że każdy zawód należy szanować. Z ogromną ochotą, nasze przedszkolaki wzięły udział w pogadance z pielęgniarką w Ośrodku Zdrowia w Buczu – Panią Sławomirą Drótkowską. Dzieci z zainteresowaniem słuchały ciekawostek o odpowiedzialnej pracy lekarzy i pielęgniarek. Przybliżając zawód sprzedawcy-ekspedientki, udaliśmy się do pobliskich sklepów, gdzie nasze przedszkolaki poznały pracę sprzedawcy w kwiaciarni, w sklepie spożywczym, w sklepie odzieżowym, w sklepie ze sprzętem gospodarstwa domowego oraz odwiedziły Aptekę i Punkt Pocztowy. Wrażeń było sporo, dużo wiadomości i przede wszystkim, kolejne doświadczenia.

Serdecznie dziękujemy  wszystkim za przekazanie dzieciom ciekawych i ważnych informacji na temat reprezentowanych zawodów oraz ich wartości w życiu społecznym.. Dzięki Wam, Kochani,  nasze maluchy, dowiedziały się jak potrzebna i użyteczna jest Wasza praca. Są przekonane, że każdy zawód pełni istotną rolę w społeczeństwie, że jest nam potrzebny. Składając podziękowania za otwartą postawę i serdeczne nastawienie do przedszkolaków,  życzymy zdrowia i samorealizacji, zadowolenia z wykonywanej pracy oraz spełnienia marzeń!

Galeria od 2019