Blog

Doradztwo zawodowe – tym razem W PIEKARNI

Doradztwa zawodowego ciąg dalszy….
Treści związane z poznawaniem zawodów przekazujemy w przedszkolu systematycznie. Maluszki są świadome podejmowania pracy w życiu dorosłym. Od najmłodszych lat dzieci zastanawiają się, kim zostaną w przyszłości. Te pomysły na siebie zmieniają się jak w kalejdoskopie – w końcu każdy zawód wymaga poświęcenia, zaangażowania, a przede wszystkim jest potrzebny i ciekawy. Dzieci, chętnie uczestniczą w spotkaniach z przedstawicielami zawodów oraz uczestniczą w wycieczkach do zakładów pracy. Tym razem, postanowiliśmy wybrać się z nimi na wycieczkę wirtualną do młyna i piekarni.Wykorzystaliśmy do tego zasoby informatyczne – laptop, rzutnik, ekran oraz internet. Film i prezentacja, okazały się interesujące, robiąc na dzieciach duże wrażenie. Było mnóstwo pytań, ale i wypowiedzi, co świadczy o skupieniu i koncentracji podczas oglądania. Po tej części wstępnej tj. wprowadzeniu w tematykę, maluszki chętnie przystąpiły do pieczenia – w jednej grupie bupiekły chlebek pszenno-żytni, w innej bułeczki maślane z kruszonką.  Jedno i drugie wyglądało smakowicie. Radość była ogromna, kiedy przyszedł czas na  degustację ciepłych jeszcze wypieków.  Trzeba dodać, że pracy było sporo, troszkę zamieszania i bałaganu, ale rozkosz dla podniebienia nie do opisania! Maluszki, aż się oblizywały. Miło było patrzeć, jak zajadają i się uśmiechają… Na zdrówko! A wszystkim piekarzom życzymy zadowolenia z tej wyjątkowej i potrzebnej pracy.