Blog

ZBIÓRKA KARMY – POMAGANIE TO WAŻNA RZECZ!

Cieszymy się bardzo, że w ostatnich miesiącach mogliśmy uczestniczyć w akcji pomocy zwierzętom przebywającym w schronisku. Z wielką chęcią przyłączyliśmy się do zbiórki organizowanej w Szkole Podstawowej  w Buczu i dziękujemy za taka możliwość. Poinformowaliśmy Dzieci i Rodziców o przedsięwzięciu i zaprosiliśmy ich do udziału. Zainteresowanie okazało się bardzo duże. Do przedszkola trafiło mnóstwo karmy. To ogromna radość, że nasze środowisko wspiera działania na rzecz potrzebujących zwierząt. Do schroniska, czy przytuliska niemalże codziennie, trafiają zwierzęta bezdomne, błąkające się po ulicy, szukające pomocy. Są bezradne, zagłodzone, często chore – potrzebujące wsparcia i leczenia. W schroniskach działają osoby, które niosą pomoc i ratunek tym wspaniałym istotom, bo przecież każde bijące serce na to zasługuje. Zwierzęta towarzyszą nam od wieków. Bardzo często nie jesteśmy świadomi, ile tak naprawdę dobrego nam dają i jak duży wpływ mają na nasze życie. Wiele zalet posiadania zwierząt potwierdzono naukowo, a każdy kto je posiada, chyba może się z tym zgodzić. Posiadanie zwierząt wpływa pozytywnie na zdrowie psychiczne i fizyczne człowieka: redukuje stres, polepsza kondycję, zmniejsza poczucie samotności, pomaga w walce z depresją, itp. Domowy zwierzak może dać to, czego często nie mogą zaoferować inni ludzie: miłość i towarzystwo. Dziękujemy z całego serca za serce, za zrozumienie, za czynienie dobra. Jesteśmy przekonani, że nasze działania pozytywnie wpływają na rozwój maluszków, które od najmłodszych lat uczą się empatii do świata zwierząt. Wszystkim Rodzicom i Osobom ze środowiska, które wzięły udział w zbiórce karmy dla zwierząt głośno mówimy DZIĘKUEMY!!!

Serdeczne podziękowania dla Sklepu Zoologicznego „EGZOTYKA” E.B. Schulz w Lesznie przy ul. Niepodległości 22, za przekazanie dużej ilości karmy i tym samym włączenie się do tej wspaniałej akcji.

Oczywiście największą pomoc jaką możemy ofiarować  podopiecznym schroniska to stworzenie stałego, odpowiedzialnego domu. Jeśli jednak z różnych  względów, nie jesteśmy w stanie przygarnąć zwierzaka, możemy rozważyć niesienie pomocy w inny sposób. RAZEM MOŻNA WIĘCEJ!

NAWET JEŚLI NIE SĄ RASOWE, ALE KOCHAJĄ TAKA SAMO!