Blog

Obchody Międzynarodowego Dnia Jednorożca

Jednorożec, to mityczny stwór przypominający konia z rogiem na czole. Jest to symbol czystości i czarów, który pojawia się w wielu legendach i bajkach. Ta postać kochana jest zarówno przez dzieci, jak i dorosłych i doczekała się nawet swojego święta – obchodzimy je 9 kwietnia. Powiadają, że Jednorożce narodziły się w starożytnej Grecji. Narodziły się oczywiście tylko w greckich legendach. W starożytności wierzono, że jednorożce, żyły w odległym i egzotycznym kraju, jakim dla Europejczyków były Indie. Chociaż teraz, jednorożce są symbolem kolorów, energii i zabawy, to w tamtych czasach były uważane za potężne zwierzęta, które są silne i nie należy z nimi zadzierać. Jednorożce pojawiają się często w literaturze, czego najlepszym przykładem jest Harry Potter. Popularne bajki My Little Pony, również są oparte na tym mitycznym stworku.
PAMIĘTAJMY – W Dzień Jednorożca nie można się smucić!

Współcześnie, jednorożce są symbolem tęczowych kolorów, szukania swojego wewnętrznego dziecka, świecidełek i wszystkiego, co radosne. W Dzień Jednorożca warto upiec kolorowe babeczki, założyć różowe okulary, posłuchać wesołej muzyki lub ulubioną bajkę.

Galeria od 2019