Blog

KLOCKI DLA DZIECI – „Stadion moich marzeń”

Klocki dla dzieci to nasza codzienność już od wielu lat, zaczynając od klocków drewnianych, a kończąc na klockach Lego czy Duplo. Te tradycyjne- drewniane – w ostatnim czasie zachwycają coraz bardziej, nurtują i dają do myślenia. Bo nic przecież, tak nie rozwija kreatywności, myślenia przestrzennego, motoryki i wyobraźni dziecka, jak właśnie budowanie z klocków. Najlepsze klocki dla dziecka to takie, które pasują do jego wieku, potrzeb, umiejętności i zainteresowań. Pamiętajmy, że klocki, to jedna z najbardziej rozwijających zabawek, jakie możemy zaoferować naszemu dziecku. Budowanie, kreowanie i stwarzanie nowych budowli, czy pojazdów z rozsypanych na dywanie elementów, rozwija u dziecka wyobraźnie przestrzenną, uczy planowania i narracji, a także rozwija umiejętności skupienia i koncentracji. Zabawa klockami pozytywnie wpływa na kształtowanie umiejętności planowania i konstruowania oraz uczy zasad przyczynowości. Ponadto, bardzo mocno rozwija sprawność manualną, koordynację wzrokową i kreatywność. Warto dodać, że klocki mogą być bardzo przydatne przy nauce matematyki- przeliczanie, rozpoznawanie kolorów, kształtów oraz ich porównywanie, także rozpoznawanie kolorów. Zachęcanie dziecka do zabawy z klockami pozwala mu na wymyślanie niezliczonej ilości niezwykłych konstrukcji i tworzenie ciekawych kompozycji. Konstruowanie z klocków na temat „Stadion moich marzeń”, potwierdza zaangażowanie oraz twórczą aktywność naszych przedszkolaków. GRATULACJE!!!

Galeria od 2019