Blog

Wiosenna parada -ZIELONY DZIEŃ W PRZEDSZKOLU

Tradycją w naszym przedszkolu stało się organizowanie cyklicznie „kolorowych dni”. W miniony poniedziałek świętowaliśmy nadejście wiosny, czemu towarzyszyła muzyka i zabawa. Tego dnia przedszkolaki były ubrane na zielono, by podkreślić wyjątkowość wiosennej pory roku, a tym samym pożegnać panującą jeszcze zimę. Od samego rana dzieci uczestniczyły w zajęciach – utrwalały wiadomości na temat oznak wiosny, określały wiosenną aurę, poznały również tradycje związane z Marzanną. Z każdej sali przedszkolnej dobiegał śpiew piosenek o tematyce wiosennej, co sprawiło, że wokoło zrobiło się radośnie i przyjemnie. Nie obyło się bez zabaw ruchowych, zagadek słownych i prac plastycznych. Takie kreatywne działania wywołały nie tylko pozytywne emocje i wrażenia – ku naszemu zdziwieniu ( biorąc pod uwagę aurę dnia poprzedniego), wiosna obdarowała nas słoneczkiem, które towarzyszyło WIOSENNEJ PARADZIE PRZEDSZKOLAKÓW. Przystrojone kolorowymi ozdobami maluszki spacerowały po okolicy wraz z pluszową maskotką tj. z Rysiem, który nucił piosenki i podskakiwał w rytm muzyki. Po drodze uczestnicy PARADY witali i pozdrawiali wiosennie wszystkich napotkanych mieszkańców. Głośne i radosne okrzyki słychać było w całej okolicy. Przedszkolaki wraz z nauczycielami i opiekunami pod okiem pluszaka Rysia, przywołali wiosnę, stworzyli serdeczną i ciepłą atmosferę, a przede wszystkim zintegrowali się podczas wspólnego wyjątkowego spaceru. Warto dodać, że nasza Marzanna była ekologiczna, ponieważ dbamy o otoczenie i żyjemy w zgodzie z naturą, a środowisko jest dla nas bardzo ważne. Jesteśmy przekonani, że wiosna zostanie z nami na dłużej, że jej uroki pozwolą nam czerpać radość każdego dnia podczas zabaw na świeżym powietrzu – w parku, na łące czy w ogrodzie przedszkolnym. Składamy podziękowania Rodzicom, którzy przygotowali dzieci do naszej ZIELONEJ WIOSENNEJ PARADY, a także Agencji Ewentowej Showe Time ( współpracującej z nami w ramach organizacji zajęć rytmiczno-tanecznych ) za atrakcję związaną z odwiedzinami pluszaka Rysia. Razem możemy więcej!  

Galeria od 2019