Blog

Rytmika – ZABAWY PRZY MUZYCE

Muzyka jest nieodzowna w naszym życiu. Towarzyszy nam już od wczesnego dzieciństwa. W naszym przedszkolu muzyka stanowi integralną część działań wychowawczo-edukacyjnych. Mamy świadomość, że odgrywa ona ważną rolę w edukacji przedszkolnej i ma wpływ na wszechstronny rozwój dzieci. Zabawy muzyczno – ruchowe, zabawy ilustrowane ruchem, śpiewanie piosenek, gra na instrumentach, czy zabawy rytmiczne przy muzyce w przedszkolu, pobudzają wyobraźnię, rozwijają sprawność ruchową, ale i dają niesamowitą radość poprzez kontakt z rówieśnikami, spełniają funkcję integracyjną i relaksacyjną. Organizowane zajęcia z rytmiki wprowadzają w życie grupy przedszkolnej wiele ciekawych przeżyć, emocji, a przede wszystkich dają mnóstwo przyjemności, zachęcając maluszki do podejmowania aktywności twórczej i odtwórczej. Szczególnie wyjątkowo jest, gdy takim zajęciom towarzyszy zaprzyjaźniona z dziećmi Maskotka – Ryś. Tym bardziej, jest wówczas miło spędzać wspólnie czas na zabawie przy muzyce. W miniony poniedziałek, dodatkową atrakcją były kolorowe skarpetki na stopach naszych przedszkolaków, które symbolizowały jedność z Osobami z Zespołem Downa. Już od najmłodszych lat uczymy maluszki zrozumienia i szacunku wobec innych – wszyscy jesteśmy przecież równi.

Galeria od 2019