Blog

NASZ GOŚĆ DARIO ISIDORIS – DZIEŃ WŁOSKI W PRZEDSZKOLU !

Podczas zajęć edukacyjnych z dziećmi,  realizujemy także tematykę związaną z poznawaniem innych krajów. Celem jest przede wszystkim wzbudzanie zainteresowania życiem w innych krajach, dostrzeganie podobieństw i różnic dotyczących obyczajów i tradycji, rozumienie znaczenia symboli narodowych i przywiązania do swojego kraju, kształtowanie postaw tolerancji wobec innych kultur i języka,  a także budzenie szacunku i umiłowania swojej Ojczyzny. W miniony, deszczowy czwartek postanowiliśmy „przenieść„ nasze przedszkolaki w ciepłe klimaty Włoch.  W czasie zajęć dzieci odszukiwały ten kraj na mapie, poznawały włoskie miasta oraz charakterystyczne dla nich budowle i postacie. Rozmawiały także na temat zwyczajów i tradycji włoskich oraz poznały flagę Włoch. Chętnie obejrzały prezentację oraz ilustracje i plansze przedstawiające ten niezwykły i malowniczy kraj. Tego dnia przyjechał do przedszkola ( na nasze zaproszenie) wyjątkowy gość. Było to Pan Dario Isidoris – włoskiego pochodzenia znany i wyjątkowy wokalista i muzyk, w dodatku Tata naszego przedszkolaka Samuela. Podczas spotkania z dziećmi używał wielu zwrotów w języku włoskim ( buon giorno , arrivederci, grazie, prego), które niezwykle przypadły dzieciom do gustu – był otwarty, życzliwy i bardzo zaangażowany. Pan Dario Isidoris zaprezentował nam utwory w języku włoskim, ale przede wszystkim zachęcił wszystkich do aktywnej zabawy przy muzyce. Było kreatywnie, przyjemnie, głośno i wesoło. Wiemy przecież, że włoska muzyka jest niezwykle rozrywkowa i wpada w ucho każdego – małego i dużego – zachęcając do tańca i wspólnej zabawy. Nie obyło się w tym dniu bez twórczych działań plastycznych z wykorzystaniem różnorodnych technik. Uwieńczeniem był poczęstunek – dzieci z ogromnym apetytem zajadały pizzę i włoską sałatkę przygotowaną przez panie kucharki. Pan Dario Isidoris swoją obecnością i występem uświetnił nam ten wyjątkowy dzień, za co serdecznie DZIĘKUJEMY! Taki dzień nie zdarza się często! Było po prostu oryginalnie! 

Galeria od 2019