Blog

DZIEŃ POEZJI – konkurs recytatorski w przedszkolu

Wszem i wobec obwieszczamy, że  „Spotkanie z poezją” w naszym przedszkolu urządzamy!

W dniu 24 marca organizujemy w przedszkolu Dzień Poezji, którego celem jest popularyzacja utworów dziecięcych, rozwijanie zainteresowań czytelniczych i talentów recytatorskich, ale także motywowanie dzieci do wystąpień publicznych. Jest to także świetna okazja do pokonywania nieśmiałości, wstydu oraz nabywania wiary we własne możliwości. Serdecznie zachęcamy przedszkolaki do wzięcia udziału w Konkursie Recytatorskim organizowanym w przedszkolu. Dzieci z poszczególnych grup przedszkolnych z pomocą i zaangażowaniem Rodziców, mogą przygotować w domu wiersz wybrany z literatury polskiej (preferowany mniej znany), a następnie zaprezentować się w recytacji utworu podczas konkursu wewnątrzprzedszkolnego. Czas trwania recytacji nie może przekroczyć 3 minut. Konkurs (prezentacja utworów) odbędzie się na terenie przedszkola 24 marca br. podczas organizowanego Dnia Poezji. Tego dnia również wybierzemy laureata, który będzie reprezentował nasze przedszkole na Konkursie Recytatorskim, którego organizatorami jest Gminne Centrum Kultury i Biblioteka w Przemęcie oraz Zespół Szkoła Podstawowa i Przedszkole Samorządowe z Oddziałem Integracyjnym w Kaszczorze.

ZACHĘCAMY PRZEDSZKOLAKI!!!