Blog

21 MARCA – DZIEŃ WYJĄTKOWY…

21 marca to pierwszy dzień wiosny! Tego dnia, obchodzimy także Światowy Dzień Zespołu Downa – święto osób z trisomią 21 pary chromosomów. Dziś, powinny pojawić się na naszych stopach kolorowe, różnobarwne skarpetki., najlepiej ubrane nie do pary. To znak jedności i poczucia wspólnoty, szacunku i zrozumienia. Czas pandemii jest wyjątkowy i trudny – nie możemy przytulić, podać ręki, a taka fizyczność jest bardzo potrzebna. Dla osób z Zespołem Downa, niesamowite znaczenie ma kontakt z drugim człowiekiem. To tak naprawdę jest ich język, bo mówiąc, nie zawsze potrafią wyrazić swoje uczucia, liczy się uśmiech, dotyk, gest. Kochani – JESTEŚCIE TACY JAK MY, więc jednoczymy się z Wami, dlatego, przypominamy Rodzicom naszych przedszkolaków:

JUTRO (22.03.) DZIECI PRZYCHODZĄ DO PRZEDSZKOLA UBRANE W DOMINUJĄCY KOLOR ZIELONY I DODATKOWO W KOLOROWYCH SKARPETKACH! Będzie się działo!!!