Blog

SERDUSZKOWY DZIEŃ DLA BABCI I DZIADKA

Większość z nas, najpiękniejsze i najbardziej beztroskie wspomnienia z dzieciństwa wiąże ze swoimi Dziadkami. Mówimy o Nich z sentymentem, mamy świadomość , że zawsze mają dla nas czas, zawsze są tylko dla nas. To właśnie oni – Babcia i Dziadek, potrafią kochać bez względu na wszystko, bez stawiania wymagań i oceniania. To Oni przekazują naszym dzieciom – swoim wnukom – wiedzę o życiu i świecie, zaszczepiają pasje, jednocześnie bez problemu wchodzą w ich dziecięcą krainę wyobraźni. Zaraz po rodzicach, są pierwszymi nauczycielami dziecka oraz jego przyjaciółmi – mają swoje tajemnice i swoje sprawy. To Dziadkowie mają do dzieci więcej cierpliwości i są bardziej wyrozumiali, a Ich miłość jest bezwarunkowa, bezkrytyczna. To Oni potrafią miliony razy powtarzać odpowiedź na to samo pytanie, czytać setki razy tę samą ulubioną książeczkę. To Oni nie krzyczą, nie krytykują, nie wymagają, nie pouczają. To Oni najlepiej opowiadają bajki i nigdy się nie śpieszą. Ich rola w kształtowaniu osobowości małego człowieka jest nieoceniona – dają dziecku poczucie bezpieczeństwa, przynależności oraz tożsamości, przekazują naszym maluchom ciągłość pokoleniową. Dziadkowie nie tylko się bawią, ale również wzbogacają wiedzę dzieci i uczą wartości oraz postaw moralnych. Są skarbnicą doświadczeń, a zarazem powiernikiem i spowiednikiem. Dlatego tak bardzo Ich kochamy i każdego roku z okazji Ich Święta głośno STO LAT śpiewamy. Tym razem, biorąc pod uwagę sytuację związaną z pandemią, w odniesieniu do obostrzeń i zasad bezpieczeństwa, postanowiliśmy zorganizować uroczystość dla Nich w nieco innej formie. Przygotowany program artystyczny nagraliśmy na płytę CD – tańce, piosenki, wiersze, życzenia. Mamy nadzieję, że tym samym damy wyraz szacunku, wdzięczności i miłości, że sprawimy przyjemność i dostarczymy ogromnych przeżyć naszym Wyjątkowym Dziadkom. Pięknie się kłaniamy, życzenia najlepsze składamy i cieplutko z PRZEDSZKOLA POZDRAWIAMY! WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!

Galeria od 2019