Blog

„Pędzą, pędzą sanie” – KULIG DLA PRZEDSZKOLAKÓW

Kulig, to inaczej jeden lub kilka zaprzęgów konnych z przyczepionymi saniami w formie orszaku. To przede wszystkim, rodzaj zabawy organizowanej w ostatnim tygodniu karnawału, której często towarzyszy muzyka, śpiew, czy nawet zabawa przy ognisku. Częstokroć kulig urządzany jest wieczorem i oświetlany pochodniami.

Za oknem zimowa aura, a co za tym idzie, obfite opady śniegu. Można powiedzieć, że warunki pogodowe zachęcają do urządzania kuligu. Wykorzystaliśmy więc okazję i zorganizowaliśmy go dla naszych przedszkolaków. Należy podkreślić, że udało nam się to przedsięwzięcie dzięki pomocy Pana Ryszarda Wieczorek i Pana Józefa Wieczorek, którzy mieszkają na terenie naszej Gminy. To właśnie Oni udostępnili nam duże sanie, którymi odbywały się przejażdżki na pobliskiej łące, niedaleko przedszkola. Obaj Panowie zadbali o to, aby przejazdy były bezpieczne – w małych grupach i oczywiście, pod opieką dorosłych. Odpowiednio ubrane przedszkolaki – ciepłe kurtki, szaliki, czapki i rękawiczki oraz nakrycie ciepłym kocykiem, chętnie uczestniczyły w kuligu. Po powrocie do przedszkola popijając ciepła herbatkę, długo opowiadały o wrażeniach. Wszystkie były bardzo zadowolone i mocno podekscytowane. Duże sanie zrobiły na maluszkach ogromne wrażenie. To byłam prawdziwa zimowa zabawa i nieopisana przyjemność.

Dziękujemy za pomocną dłoń i poświęcony czas. Cieszymy się, że wśród nas są ludzie dobrego serca. To właśnie ich nazywamy Przyjaciółmi Przedszkola. Miło jest być razem , razem można więcej!

Galeria od 2019